naprawa łopat turbin wiatrowych

Blade repair – naprawa łopat turbin wiatrowych

Znasz kurs Blade Repair – naprawa łopat turbin wiatrowych? Moduł GWO „Blade Repair” zaprezentowano 2 kwietnia 2019 roku w Bilbao jako odpowiedź na zapotrzebowanie na rozpoznawalne szkolenie z zakresu naprawy łopat turbin wiatrowych. Do tej pory podobne szkolenie oferował Siemens o nazwie „Blade B”.

Moduł GWO „Blade Repair” został przygotowany we współpracy z członkami GWO. Jest akredytowany przez organizację, ponieważ powstał w oparciu o konkretne oceny ryzyka, dane ze statystyk wypadków i incydentów związanych z instalacją, serwisem i konserwacją łopat generatorów turbin wiatrowych i elektrowni wiatrowych. Norma ta opisuje wymagania dotyczące szkolenia w zakresie naprawy łopat, które są zalecane przez członków GWO.

Członkowie GWO uznają przeszkolone osoby za kompetentne w zakresie naprawy łopat w przemyśle wiatrowym, więc akceptują przeszkoloną osobę. Uznają ją jako osobę posiadającą niezbędną wiedzę, która pozwoli zatrzymać niebezpieczną sytuację w pracy.  Obligatariusze, są odpowiedzialni za bezpieczeństwo. Szkolenie jest weryfikowane poprzez bazę danych GWO WINDA.

W przypadku, gdy ustawodawstwo krajowe określa wyższe wymagania dotyczące szkolenia specjalistycznego, organizator szkolenia uwzględnia te wymagania w programie szkolenia.

Zakres szkolenia Blade Repair – naprawa łopat turbin wiatrowych

Uczestnicy mogą wykonywać prace naprawcze zgodnie z instrukcją pracy w następujących wymiarach:

  • Naprawy krawędzi spływu do 1,5 m
  • Reparacja krawędzi natarcia do 1,5 m
  • Naprawy na głębokość do rdzenia
  • Wymiana materiału rdzenia do 200 cm²
  • Naprawa powierzchni zewnętrznej przygotowanie do malowania i żelkotu
  • Instalacje elementów poprawiających sprawność łopaty turbiny wiatrowej

Po ukończeniu modułu Blade repair – naprawa łopat turbin wiatrowych, delegaci będą świadomi ryzyka i zagrożeń. Wiążą się one z napotkami inspekcją i naprawą łopaty w przemyśle wiatrowym. Ponadto będą oni w stanie kontrolować i ograniczać ryzyko i zagrożenia.

Moduł szkoleniowy w zakresie naprawy łopat GWO wyposaży również uczestników w wiedzę, umiejętności i pewność siebie, ponieważ pozwolą one im odpowiednio reagować w przypadku wystąpienia sytuacji zagrożenia. Zwiększą one bezpieczeństwo poprzez właściwe stosowanie środków ochrony osobistej, sprzętu ratunkowego, procedur i bezpiecznego rzemiosła. Zobacz także inne kursy!

Grupa docelowa GWO „Blade Repair”

– Personel, który będzie pracował w przemyśle wiatrowym, szczególnie w zakresie inspekcji i napraw kompozytów.
– Kadra wykonująca funkcje związane z pracą, ponieważ oceniono je pod kątem ryzyka przez pracodawcę lub osobę wykonującą obowiązki w miejscu pracy. Oceniono je jako funkcję, gdzie dane szkolenie zawodowe zgodnie z niniejszą normą może złagodzić niektóre ze zidentyfikowanych zagrożeń i ryzyka.

Cele strategiczne

Po ukończeniu kursu GWO Blade Repair, delegaci będą mogli bezpiecznie pracować z materiałami kompozytowymi. Będą mogli przeprowadzić inspekcje i podstawowe procedury naprawy łopat, wspierając w ten sposób ogólną poprawę bezpieczeństwa personelu z funkcjami roboczymi. Program koncentruje się na naprawach kompozytowych i inspekcjach w przemyśle wiatrowym.

Okres ważności

Szkolenie w zakresie naprawy łopat GWO „Blade Repair” stanowi trwałą kwalifikację i dlatego okres ważności nie ma zastosowania do tego szkolenia. Zakłada to, że delegat aktywnie uczestniczy w przeglądzie i naprawie kompozytów, a jego uprawnienia nie wygasają.

Blade Repair – naprawa łopat – wymagania fizyczne

Moduł szkoleniowy GWO „Blade Repair” naprawa łopat, może być potencjalnie wymagający pod względem fizycznym, więc warto wykazać się odpowiednią formą fizyczną. Niewątpliwą przeszkodą w podjęciu pracy po kursie może być lęk wysokości.

Koszty

Koszt kursu jest relatywnie niski w stosunku do zarobków, ponieważ już 2 tygodnie pracy na wiatrakach zwracają wszystkie poniesione koszty przystąpienia do kursu. Dajemy informacje, dlatego spytaj nas o uzyskanie pożyczki.

Finansowanie kursu Blade Repair Polska – naprawa łopat turbin wiatrowych

Global Wind Consulting oferuje atrakcyjne formy wsparcia dla osób pragnących się przebranżowić. Pomagamy rozpocząć pracę w najbardziej dochodowej i przyszłościowej gałęzi przemysłu XXI wieku.

  • oferujemy dofinansowania z Unii Europejskiej nawet do 90%,
  • kredyty na szkolenia,
  • rabaty.

Dowiedz się więcej na temat kursu Blade Repair, ponieważ stanowi on pewne kwalifikacje. Uzyskaj informacje na temat wolnych terminów, ponieważ na kurs zgłasza się wielu chętnych. Chętnie damy Ci więcej wskazówek, więc nie wahaj się odwiedzić naszej strony. Szkolenie Blade Repair, podobnie jak inne szkolenia GWO, to pewna kwalifikacja. Szkolenie ugruntuje Twoją pozycję na rynku pracy, dlatego warto uzyskać certyfikat. Zaufaj doświadczonym technikom, ponieważ oni mogą wprowadzić Cię w świat OZE.

SPRAWDŹ CENĘ